Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław”

Projekty

Powrót do korzeni – muzyka, taniec, śpiew i polskie tradycje ludowe. VI edycja.

Baner informacyjny. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław. Powrót do korzeni - muzyka, taniec, śpiew, polskie tradycje ludowe. VI edycja. 2023. www.wroclaw.pl. Zdjęcie przedstawia kilka par dzieci w strojach warszawskich podczas występu na scenie.

Projekt „Powrót do korzeni – muzyka, taniec, śpiew, polskie tradycje ludowe. VI edycja” skierowany jest do dzieci od 3 do 17 lat. Współfinansowanie projektu przez Gminę Wrocław, pozwala wrocławskim dzieciom i młodzieży na bezpłatny udział w zajęciach edukacyjnych z tańca i śpiewu prowadzonych przez wykwalifikowane instruktorki. Ponadto starsze dzieci biorą udział warsztatach taneczno-wokalnych, warsztatach z improwizacji i ruchu scenicznego oraz zajęciach z rękodzieła. Część z warsztatów jest prowadzona podczas wycieczek po Dolnym Śląsku. Dzięki zdobytym umiejętnościom, dzieci mogą występować na scenie, pokazując polski folklor swoim rówieśnikom i nie tylko. 

Najmłodsi uczestnicy projektu mogą brać udział w zabawach ludowych, gdzie poznają polskie melodie tradycyjne, ludowe wyliczanki i zapoznają się z prostymi instrumentami. Poprzez zabawę, uczą się także polskich tańców regionalnych. W zajęciach mogą współuczestniczyć rodzice, angażując się we wspólnych działaniach. 

W tym roku w ramach projektu powstanie choreografia tańców górali Beskidu Śląskiego.

Zapraszamy chętne dzieci. Grafik prób dostępny w zakładce Próby.

Tradycyjny Wrocław. VII edycja.

Baner informacyjny dotyczący projektu "Tradycyjny Wrocław. VI edycja". W tle znajduje się zdjęcie przedstawiające grupę osób w strojach ćwiczebnych, w trakcie warsztatów tanecznych na sali prób. Grupa wykonuje ruch pochylenia, złożonych przed sobą rąk i tułowia, do uniesionego prawego kolana. Na zdjęciu znajdują się napisy: - Śpiew i taniec dla dorosłych, - Otwarte warsztaty, - Wydarzenia kulturalne. Realizujemy działania w ramach projektu "Tradycyjny Wrocław. VII edycja" współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl), www.zespol.wroc.pl

Projekt “Tradycyjny Wrocław” ma już swoją VII edycję. Skierowany jest do odbiorców w każdym wieku, którzy dzięki współfinansowaniu przez Gminę Wrocław mogą uczestniczyć w regularnych zajęciach z tańca i śpiewu oraz warsztatach tanecznych, podczas których poznają folklor z różnych regionów Polski. 

Zajęcia są podzielone na grupy wiekowe, dzięki czemu tempo nauki dostosowane jest do możliwości uczestników. Udział w zajęciach biorą nie tylko młodzież i studenci ale również dorośli i seniorzy, których będzie można oglądać na scenie podczas występu podsumowującego projekt. 

Nabór do projektu trwa cały rok.