Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław”

Jubileusz 70-lecia

Jubileusz 70-lecia

Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca ” Wrocław” powstał 70 lat temu i w tym roku obchodzi swój jubileusz. Przez lata zmieniał się i rozwijał, tak jak ludzie, którzy się przez niego przewijali. Zmieniały się władze i ustroje, ale miłość do folkloru pozostała.

Dla uczczenia naszego święta serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków folkloru na koncert jubileuszowy, który odbędzie się 27 maja 2023 roku o godzinie 16:00 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Będzie on wyjątkową okazją do zaprezentowania na scenie dorobku wielu pokoleń tancerzy, śpiewaków i muzyków. Koncert będzie niezapomnianym widowiskiem, pełnym wirujących barw oryginalnych strojów ludowych z całej Polski. Dolnośląska wielokulturowość spotka się z polskim patriotyzmem, aby Was oczarować w ten jubileuszowy wieczór. Radosne, żywiołowe nuty oberków i polek będą przenikały liryczne i melancholijne kujawiaki. Nie zabraknie dostojnego kroku poloneza i posuwistego mazura. Wytniemy kilka hołubców. Zakręcą się łowickie spódnice i pofruną wstążki w lubelskich wiankach. Pokażemy te dawne, znane i lubiane choreografie oraz najnowsze programy taneczne. Będzie czas na debiuty i wyczekiwane powroty, czas dla najmłodszych tancerzy i dla tych najstarszych.

Mamy nadzieję, że tak dla nas, jak i dla całej społeczności Dolnego Śląska koncert jubileuszowy będzie radosnym świętem pełnym emocji i wzruszeń.

Koncert jest częścią projektu „Folklor dolnośląski w tańcu i śpiewie” współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na temat koncertu: https://zespol.wroc.pl/tag/jubileusz-70-lecia/

Plakat z informacją o koncercie z okazji jubileuszu 70-lecia Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Wrocław". Grafika przedstawia wielką liczbę 70 wypełnioną zdjęciami byłych i obecnych członków zespołu. Pod liczbą znajduje się logo zespołu oraz informacja o koncercie. Treść plakatu: Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca "Wrocław" zaprasza na koncert jubileuszowy 27. maja 2023 roku, o godz. 16:00 w Hali Stulecia, przy ul Wystawowej 1 we Wrocławiu. Bilety do nabycia na: www.zespol.wroc.pl/jubileusze lub poprzez maila: bilety@zespol.wroc.pl. Partnerzy wydarzenia: - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; - Wojewoda Dolnośląski; - Dolny Śląsk. Patronat honorowy marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego; - Wrocław, miasto spotkań. Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia; - Bogdan Zdrojewski. Senat Rzeczypospolitej Polskiej; - TVP3 Wrocław - SDP: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Oddział Dolnośląski. - Radio RAM 89,8 FM; - Radio Wrocław Kultura; - Radio Wrocław; - dlastudenta.pl; - No Limits. Szkoła tańca; - MPK Wrocław; - Ubezpieczenia Grzegorz Drużkowski. Przedstawiciel ponad 20 zakładów ubezpieczeniowych.
- Dynamic Medical Center; - LG. Life’s Good; - Wrocławskie centrum rozwoju społecznego; - Koleje Dolnośląskie; - Fundacja empiria i wiedza;