Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław”

Aktualności

Występ na święcie Wyszywanki w Centrum Historii Zajezdnia

Plakat informacyjny o wydarzeniu. Treść: Święto Wyszywanki. 25.05.2024 o 13:00. Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184. - występy zespołów artystycznych, - warsztaty dla dzieci i dorosłych, - konkurs na najlepszą wyszywankę, - loteria charytatywna, - kuchnia ukraińska. Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wrocław. Loga partnerów: Związek Ukraińców w Polsce, www.wroclaw.pl, centrum historii zajezdnia, kalejdoskop kultur, UNHCR - The UN Refugee Agency, Historyczne Hotele Wrocławia, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Dolny Śląsk, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - DOLNY ŚLĄSK - www.umwd.pl, Wrocław miasto spotkań, Siła Kobiety, Dolny Śląsk - 25 mam lat, Fundacja Inside, PŁAST - Ukraińska Organizacja Skautowa w Polsce, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Fundacja Ukraina.

Zapraszamy na nasz występ już w najbliższą sobotę! Wtedy to odbędzie się święto Wyszywanki, którego nazwa pochodzi od określenia tradycyjnej ukraińskiej koszuli z haftem. Organizatorem wydarzenia jest Związek Ukraińców w Polsce Koło we Wrocławiu. To doskonała okazja do międzykulturowej wymiany tradycji 🫶🏻 i oczywiście do świetnej zabawy. 🙌🏻😁

W trakcie wydarzenia nasz Zespół zaprezentuje się dwukrotnie:
O godzinie 15:00 zaprezentują się obie grupy taneczne dorosłych, które pokażą dwa z polskich tańców narodowych – Kujawiaka i Oberka oraz taniec regionalny – suitę tańców rzeszowskich.
– Natomiast o godzinie 16:10 wystąpią grupy dziecięca i młodzieżowa, która zadebiutuje w całkowicie nowym repertuarze – zobaczycie ich w wiązance tańców z Beskidu Śląskiego ☺️

Ponadto w programie festynu przewidziane są liczne warsztaty i animacje, pokazy mody, a także stoiska z rękodziełem i tradycyjnymi ukraińskimi potrawami. Nie może Was tam zabraknąć!

📍Widzimy się 25 maja 2024 przy Centrum Historii Zajezdnia.

Do zobaczenia! 👋🏼

Do występu ćwiczymy w ramach projektów „Powrót do korzeni- muzyka, taniec, śpiew, polskie tradycje ludowe. VI edycja” (dzieci) oraz „Tradycyjny Wrocław. VII edycja” (dorośli) dofinansowanych przez Gminę Wrocław.

Mogą Ci się też spodobać:

Dodaj komentarz