English Deutsch Francais Espagnol
Pażdziernikowe warsztaty na ludowo
25.09.2019.


Już 12 października zapraszamy na drugie w tym roku bezpłatne sobotnie warsztaty tradycyjne dla dzieci. O godzinie 10 otworzymy drzwi naszej Siedziby dla wszystkich chętnych dzieci od 6 lat, mieszkających lub uczących się we Wrocławiu. Będziemy tańczyć, śpiewać i grać na ludowo, wszystko to bezpłatnie dzięki dofinansowaniu zajęć w ramach projektu "Powrót do korzeni. Muzyka, taniec, śpiew i polskie tradycje ludowe. II edycja" ze środków finansowych Gminy Wrocław.

ZAPISY: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

www.wroclaw.pl
 
Przegląd Chórów i Solistów - "Wrocławskie Kluskwicki"
24.09.2019.

I Wrocławski Przegląd Chórów i Solistów w repertuarze tradycyjnym to miejsce dla każdego kto kocha śpiewać, ceni sobie tradycje i ma ochotę na spotkanie z ludźmi podobnie myślącymi i czującymi. To także propozycja dla tych którzy wolą słuchać niż śpiewać i mają ochotę spędzić ten dzień z nami na widowni. Zapraszamy solistów, zespoły, chóry osiedlowe, nieformalne grupy śpiewacze itp. Przegląd ma charakter konkursu, a dla najlepszych uczestników i grup przewidziane są nagrody pieniężne.
17.11.klub Firlej we Wrocławiu zamieni się w rozświergotany ludowszczyzną las... Bądźcie tam z nami o 15.00. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Przegląd jest współfinansowany ze środków finansowych Gminy Wrocław w ramach projektu "Tradycyjny Wrocław. II edycja"

 
Wrocław na ludowo - 2. edycja!
24.08.2019.


Wracamy do Parku Południowego z tańcami dolnośląskimi! UWAGA ZMIANA! z przyczyn niezależnych spotykamy się na Muchoborze Wielkim, skwer "Stanisławowska"! Już 14 września po raz kolejny opanujemy scenę pod pomnikiem Chopina, gdzie będzie okazja:
- podziwiać tańce i piosenki ludowe, w tym z Dolnego Śląska, w scenicznym opracowaniu w wykonaniu Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Wrocław"
- spróbować swoich sił podczas dwugodzinnych otwartych warsztatów tanecznych, gdzie poznamy tańce z naszego regionu w tzw. formie tradycyjnej, idealnej do wykorzystania podczas następnego punktu programu, czyli...
- wieczornej potańcówki na świeżym powietrzu, podczas której zagra nam do tańca kapela Znajome Królika

Zaczynamy około półgodzinnym koncertem o godzinie 16.00. 16.30 Następnie zaprosimy Was na dwugodzinne warsztaty, po których o godzinie 19.00 rozpoczniemy wieczorną zabawę.

Do zobaczenia na Muchoborze Wielkim!

Wydarzenie współfinansowane ze środków finansowych Gminy Wrocław w ramach projektu "Tradycyjny 'Wrocław'. II edycja"
www.wroclaw.pl
 
Zespół Wrocław na SIVO festival!
16.07.2019.


Wyruszyliśmy do holenderskiego Orvelte, gdzie od 19 do 21 lipca będziemy koncertować podczas Miedzynarodowego Festiwalu Muzyczno-Tanecznym SIVO! Będziemy mieli okazję dzielić się naszą kulturą aż z 13 grupami z całego świata, a przede wszystkim promować Polskę, Dolny Śląsk i Wrocław.

Zapraszamy do śledzenia relacji z naszego wyjazdu na bieżąco na naszym Facebooku i Instagramie!

Wyjazd jest współfinansowany ze środków finansowych Gminy Wrocław w ramach projektu "'Wrocław' na 33. Międzynarodowym Festiwalu Muzyczno-Tanecznym w Orvelte w Holandii"

www.wroclaw.pl
 
Wrocław z przytupem! Wspomnienia z Parku Południowego
20.01.2019.
W minionym roku w ramach projektu "Tradycyjny 'Wrocław'" współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław mieliśmy przyjemność podzielić się z Wrocławianami naszą miłością do folkloru w praktyce - zorganizowaliśmy otwarte warsztaty tańców tradycyjnych, ubarwione występem naszego Zespołu, podczas którego można było zobaczyć tańce w postaci opracowanej i zakończone potańcówką przy kapeli ludowej grającej na żywo... Jest co wspominać! Z ogromną przyjemnością prezentujemy więc relację z tego wyjątkowego wydarzenia!


Czytaj całość
 
Świąteczne życzenia od Zespołu "Wrocław"!
22.12.2018.

Drodzy Członkowie, Rodzice, Sympatycy i Przyjaciele Zespołu!

Pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia! Obyście przeżyli je w zdrowiu, spokoju, w dobrej, rodzinnej atmosferze. Niech świąteczna krzątanina będzie okazją do wspólnego spędzenia czasu i dzielenia się tym, co w naszych różnorodnych tradycjach najpiękniejsze!
Dziękujemy Wam, że jesteście i razem z nami tworzycie ogromną rodzinę Zespołu "Wrocław"!

A na nadchodzący Nowy Rok pragniemy życzyć Wam wszelkiej pomyślności, uśmiechu na co dzień, a także wytrwałości w dążeniu do postawionych sobie celów. Do siego roku!

Ze świątecznymi pozdrowieniami,

Zarząd RDZPiT "Wrocław"
 
"Już kolęda płynie z cicha.." - Mikołajkowy koncert galowy!
07.11.2018.

Serdecznie zapraszamy na koncert galowy Zespołu, podczas którego zaprezentujemy nie tylko repertuar z różnych zakątków Polski, ale również wspólnie z publicznością rozpoczniemy okres przedświąteczny wspólnym śpiewaniem kolęd. Zaprezentujemy również nową choreografię, nad którą w ostatnim czasie intensywnie pracowaliśmy. Nie możecie tego przegapić!
Spotkajmy się 6 grudnia 2018 o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Impart przy ul. Mazowieckiej 17!

Jak kupić bilety?
Czytaj całość
 
Nabór członków RDZPiT "Wrocław"
15.09.2018.
Oficjalnie już ogłaszamy rozpoczęcie sezonu prób w naszym Zespole! Wraz z początkiem sezonu zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił razem z nami :) Jeśli masz ukończone 16 lat to dorosła część Zespołu "Wrocław" na Ciebie czeka!

Jak dołączyć? To proste! Wybierz grupę, do której chciałbyś należeć (tancerze/śpiewacy), przyjdź na naszą próbę i przekonaj się na własnej skórze :)

Pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Napisz do nas, zagadnij nas na facebooku albo do nas zadzwoń - chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 189
Powered by Joomla