Aktualności arrow Mały Wrocław
 English Deutsch Francais Espagnol
Zespół dziecięcy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Grupa dziecięca Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca "Wrocław" działa we Wrocławiu od 1998 roku a od 2001 roku również na terenie gminy Oborniki Śląskie.

Członkami Zespołu są uczniowie wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniowie z gminy Oborniki Śląskie. Obecnie w Zespole tańczy ok. 50 dzieci w wieku od 6 do 16 roku życia.W czasach, kiedy nasze życie kulturalne zdominowała zachodnia masowa kultura (i już małoletnie dzieci chętniej szukają rozrywek przed laptopem lub tabletem niż w realnych grach i zabawach) staramy się
propagować sztukę wywodzącą się z polskich tradycji oraz zachęcać do nauki i rozwoju poprzez gry i zabawy taneczne. Nasze zajęcia zadają kłam twierdzeniom, że polski folklor i kultura ludowa to kiczowaty przeżytek nie przystający do skomercjalizowanego świata.

Podczas zajęć wokalno-tanecznych dzieci rozwijają nie tylko umiejętności fizyczne (właściwa postawa, koordynacja ruchowa), ale także uczą się współpracy grupowej w tańcu oraz rozwijają wokalnie poprzez naukę tradycyjnych przyśpiewek. Tym samym poszerzają swoje horyzonty, rozwijają wyobraźnię. Takich efektów nie mogą dostarczyć gry komputerowe i inne nowinki dostępne w cyberprzestrzeni.

Zajęcia taneczne prowadzone są przez Katarzynę Piasecką-Bagińską - absolwentkę Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w kierunku Taniec Ludowy (organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie).  Podczas zajęć wykorzystywane są różne techniki w zależności od grup zaawansowania - od gier i zabaw po taniec klasyczny.

Akompaniuje oraz prowadzi zajęcia wokalne - Milena Będkowska - absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej ze specjalnością prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Oprócz samodzielnych koncertów dzieci biorą udział w przeglądach, festiwalach, pokazach oraz występują wspólnie z grupą dorosłą. Na program koncertowy składają się tańce regionalne (dolnośląskie, śląskie, wielkopolskie, rzeszowskie) oraz Polskie Tańce Narodowe.

W okresie wakacyjnym dzieci wyjeżdżają na ludowe warsztaty taneczne, gdzie aktywny wypoczynek łączony jest z zajęciami tanecznymi i wokalnymi.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można zobaczyć fotografie z naszych prób, występów i kolonii.
Godziny prób poszczególnych grup wiekowych dostępne są w zakładce Próby

         


Projekt zajęć pozalekcyjnych pt: "Powrót do korzeni - taniec, śpiew, polskie tradycje ludowe" jest współfinansowany ze środków finansowych Gminy Wrocław.

www.wroclaw.pl
Działalność grupy dziecięcej i młodzieżowej w Obornikach Śl. w roku 2016 została wsparta środkami Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Działalność grupy dziecięcej i młodzieżowej w Obornikach Śląskich wspiera Szkoła Podstawowa nr 2, użyczając nieodpłatnie salę prób. Dziękujemy Dyrekcji SP 2.!!! 
Powered by Joomla