Aktualności arrow >>> Oferta współpracy <<<
 English Deutsch Francais Espagnol
Oferta Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Występ artystyczny

        Na program występu składają się polskie tańce narodowe oraz tance i piosenki charakterystyczne dla wybranych regionów Polski.

       W czasie występu Zespół prezentuje zwykle 3 lub 4 bloki taneczne oraz około 10 - 15 piosenek. Zespół występuje w dwóch składach; tanecznym i chóralnym równocześnie bądź na przemian na scenie, co sprawia że całość występu jest żywa i urozmaicona. Każdy taniec wykonywany jest w strojach charakterystycznych dla danego regiony. Wszystkie piosenki i przyśpiewki ludowe są stylizowane, wykonywane przez chór w unikalnych opracowaniach wielogłosowych. Pomimo stylizacji zachowano w nich dialekt poszczególnych regionów Polski. Charakterystyczną cechą piosenek i przyśpiewek wykonywanych przez chór jest ich opracowanie ruchowe. Ta tzw. Mała choreografia pozwala na oddanie ich treści i nastroju, co jest szczególnie istotne w czasie występów dla obcokrajowców.

Image


        Ilość par tanecznych występujących jednocześnie na scenie od 2 do 8, Chór występuje w składzie od 6 do 16 osób. Ilość osób występujących jednocześnie na scenie uzależniona jest od wielkości sceny. Zespołowi towarzyszy kapela w składzie 3-5 osobowym (skrzypce, akordeon, klarnet, kontrabas, perkusja). Czas trwania koncertu: 30 min (do uzgodnienia).

Wszelkie informacje pod numerem telefonu lub adresem email w zakładce kontakt


Wypożyczanie strojów

        Informujemy, że istnieje u nas także możliwość wypożyczenia strojów ludowych.
Część strojów będących w posiadaniu Zespołu w zakładce "Nasze stroje".


ImageKoncerty edukacyjne - oferta dla szkół podstawowych i średnich

        Oferujemy zorganizowanie Koncertu edukacyjnego, jaki Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław” może przeprowadzić w Państwa Szkole. Propozycja ta powstała w odpowiedzi na wymagania programowe stawiane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla uczniów szkół podstawowych i ma na celu zapoznanie ich z POLSKIMI TAŃCAMI NARODOWYMI.

Występ na żywo przed szkolnym audytorium jest najbardziej atrakcyjną formą przekazu – uczniowie poznają Polskie Tańce Narodowe poprzez bezpośrednie doświadczanie!

Program koncertu obejmuje około godzinną prezentację wszystkich Polskich Tańców Narodowych (Polonez, Mazur, Krakowiak, Kujawiak, Oberek) w dedykowanych im kostiumach (regionalnych lub z danej epoki). W przerwach między tańcami instruktor tańca ludowego opowiada o charakterze tańców, strojach ludowych, typowych krokach, tanecznych zwyczajach i muzyce ludowej.


Image     Image

 Grupa taneczna to członkowie RDZPiT „Wrocław”: młodzież ucząca się, studenci i dorośli. Na zakończenie lekcji, jako dodatkowa atrakcja, możemy przeprowadzić mini-QUIZ dla uczniów, w którym pytania będą dotyczyć omawianej wcześniej treści oraz pokazu. Ponadto rezerwujemy czas na ewentualne „pytania od publiczności”; możliwa jest także mini-sesja zdjęciowa z tancerzami ubranymi w tradycyjne stroje.

Na życzenie możemy dopasować przebieg pokazu do Państwa szczególnych oczekiwań.


Image

 

         Serdecznie zapraszamy do współpracy szkoły podstawowe, średnie, placówki edukacyjne, instytucje publiczne, instytucje pożytku publicznego oraz wszystkich innych zainteresowanych promowaniem polskich tradycji folklorystycznych w otaczającej nas codzienności.

Zapytania prosimy kierować na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Wszelkie dane kontaktowe w zakładce kontakt


 

 
Powered by Joomla